www.cvonline.hu

Project Assistant, Shared Services

  • A hirdetés 918 napja lejárt

Sapa Shared Services, as internal service provider of Sapa AS, delivers end-to-end IS/IT and financial services to Sapa locations across the world. Shared Services’ major hub is located in Székesfehérvár.

 Fields of expertise:

  • Financial Shared Services
  • IT Operations and Support
  • IT Architecture
  • Application services and IT development
  • Program – and Project management
  • ERP Deployment
  • ERP Functional Support

Project Assistant,

Shared Services

Location: Székesfehérvár, Sapa Profiles Kft.

About the role:

We are looking for an assistant, who will provide administrative support to a project team in a 2 years long regional IT project. Project Assistant role is a 6 hours part-time job with a temporary contract of 2 years.

Responsibilities

  • Arrange travel (Flights, other transport, hotel) for project team, with focus on most cost effective ways
  • Expense control for the project team and report deviation to the project/program manager
  • Support project team in creating Travelling Expense reports
  • Provide general admin support
  • Administrate and track server and pc orders (logistics) for the site migrations

Requirements

  • 3-5 years of experience in a similar role as Project assistant or Manager assistant
  • Proficiency in arranging travels abroad (flights, hotels)
  • Excellent communication and organization skills are must
  • Knowledge of basic IT tools: Excel, Word, Outlook
  • Fluency in English is a must

How to apply

Please, upload your Hungarian and English CV along with a photo on the link below.

Please, click on Registration, fill all required data and apply for the job. To learn more about Sapa, please visit our website: Link megjelenítése

Helyek Fejér
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Munkaidő tipusa Részmunkaidő, Határozott idejű
Egyéb hasonló állások Önnek
Logisztikai asszisztens (4 órás részmunkaidő)

Work Force Kft.

Szeretne egy stabil japán tulajdonban lévő cégn...
Magyarország

Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...

Értékesítő IX.kerület