www.cvonline.hu

Project Assistant (Change Management)

  • A hirdetés 1198 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

Szakterület megnevezése: szervezés, projekt támogatás

Munkavégzés helye: Budapest

Főbb feladatok:

Administrative support for Corporate Change Directorate:

  • Organizing the daily administration of the Corporate Change Director
  • Providing administrative support for all employees of the Directorate
  • Contacts with management assistants within K&H and group-wide

Professional support for Central Project Office:

  • Organizing regular and ad-hoc project portfolio management events
  • Supporting the communication of the area
  • Maintaining communication lines (folders, mailing groups, etc.)
  • Providing formal quality assurance of project portfolio management documents
  • Contacts with KBC GSH concerning project portfolio reporting

A munkakör betöltésének feltételei:

  • College / university degree in economics, finance or similar field
  • Fluent English language knowledge both oral and writing
  • 1-2 years of work experience in a similar field is an advantige but not a must
  • Active use of MS Office
  • Responsible, problem-solving skills, goal-oriented
  • Strong coordination skills, well organized and structured
  • Client orientation
  • Excellent verbal and written communication skills

Szükséges végzettség: felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret: angol (tárgyalóképes, nyelvvizsgával)

Helyek Budapest
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő