www.cvonline.hu

Program Manager

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2016.09.06.
Jelentkezési határidő: 2016.09.17.
Hirdetés azonosító: 982336
lejárt

Our global partner – who is a leading technical distributor in electronics – is looking to hire a Program Manager as of the extension of the Hungarian team. The company offers a competitive salary package and a friendly atmosphere in its office in Budapest.

As a Program Manager your responsibilities would be to proactively take part in the sales process (not cold calling) liaising with the companies’ key strategic partners within EMEA region. On a daily basis the Program Manager is going to manage the customer expectations, prepare the offers and quotations, book and deliver customer’s orders), managing customer concerns and stay in touch with the company’s team members globally.

To be considered as an ideal candidate, you have to have experience in Customer/Sales/Key Account management. English on a fluent level is a must, Romanian language knowledge counts as an advantage.

If you are interested in this position, please send us your CV through Hays website.

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna