www.cvonline.hu
Production manager / Sales Director
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.03.05.
Jelentkezési határidő: 2014.03.07.
Hirdetés azonosító: 668633
lejárt

(Pest)

Pozícióleírás
One of our US based prestigous client working in the automotive industry is currently looking for a

PRODUCTION MANAGER / SALES DIRECTOR.

Main tasks:
- Leading the sales activites across Europe
- Supporting global product strategies
- Meeting and exceeding the objectives of sales, marketing, and account management
- Working closely with the production

Követelmények
- Bachelor's degree
- At least 5 years sales experience in the manufacturing industry
- Have an extensive market and competitive knowledge
- Operational and technical background
- Proven track record of leadership and sales success
- Strong negotiation and deal making skills
- Ability to work effectively in an flexible decentralized environment

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...