www.cvonline.hu
Production manager / Sales Director
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.03.05.
Jelentkezési határidő: 2014.03.07.
Hirdetés azonosító: 668633
lejárt

(Pest)

Pozícióleírás
One of our US based prestigous client working in the automotive industry is currently looking for a

PRODUCTION MANAGER / SALES DIRECTOR.

Main tasks:
- Leading the sales activites across Europe
- Supporting global product strategies
- Meeting and exceeding the objectives of sales, marketing, and account management
- Working closely with the production

Követelmények
- Bachelor's degree
- At least 5 years sales experience in the manufacturing industry
- Have an extensive market and competitive knowledge
- Operational and technical background
- Proven track record of leadership and sales success
- Strong negotiation and deal making skills
- Ability to work effectively in an flexible decentralized environment

Egyéb hasonló állások Önnek
Gázszerelő

TIGÁZ-DSO Kft.

A TIGÁZ-DSO Kft. munkatársakat keres Gázszerel...
Budapest, Szigetszentmiklós

Értékesítő, műszaki tanácsadó

Elero Kft.

Tarts lépést a világgal, csatlakozz csapatunkho...
Budapest, Pest

Műszakvezető Pest megyében (állattenyésztési területre) INTS/13/46

INT-Solution Üzleti Tanácsadó Kft.

Főbb feladatok: Koordinálja a közvetlen irányí...
Pest