www.cvonline.hu

Product/Campaign Manager

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.04.11.
Jelentkezési határidő: 2014.09.05.
Hirdetés azonosító: 799601
lejárt

PRODUCT/CAMPAIGN MANAGER

A Product/Campaign Manager job is open at a dynamically growing multinational leading company, which operates in agribusiness industry. Our client is looking for its marketing team in Budapest an experienced product/campaign manager, who has experience in the agriculture business.

The Product/Campaign Manager manages marketing campaigns in order to achieve growth of the products, works closely together with the sales team at new products launching, manages the product portfolio, liaises agencies and executes communication strategy in order to achieve revenue goals.

You are an ideal candidate if you:
have University/College degree
• speak English fluently
• have at least 2-3 years experience in marketing in the agricultural industry (preferably corn business)
• are aware in MS Office, especially in Excel and PowerPoint
• have commercial mindset and strong business orientation
• are a great team player and have a determined personality

If you are interested in this position, please send us your English CV in doc/docx format.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna