www.cvonline.hu

Procurement Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2014.09.25.

Pozíció leírása / Job description

Feladatok:

- Compile and supply all quantitative and qualitative reports on behalf of EMEA procurement in a complete and timely manner.
- Detailed cost analysis of tender submissions received from prospective suppliers - Review of suppliers on-going cost management controls
- Financial validation of associated budget and savings impact of all proposed supply contracts
- Review of financial metrics with internal clients and Procurement management
- Draft presentations as required on the activities- Draft weekly and monthly Procurement Management briefing reports

Elvárások:

- College/University degree in Finance or Accounting
- 1-2 years experince within a Finance or Procurement related role
- Fluent written and spoken English
- Provide Reports and presentation preparation
- Strong Excel and Powerpoint skills
- Good verbal and written communication skills
- Excellent analytical and business writing skills
- VBA programming is a plus

Amit kínálunk:

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -