www.cvonline.hu

PR Manager

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2015.01.30.
Jelentkezési határidő: 2015.04.08.
Hirdetés azonosító: 903916
lejárt

PR Manager
A PR Manager position is now open at our prestigious multinational partner operating in fashion Retail sector. To their new PR Manager the company offers a friendly work environment, a highly competitive salary and an attractive benefit package.

As a PR Manager you will be responsible for local communication strategy and plan, local media picture, including having good relations with most important corporate and fashion media. You have to provide key information and communications analysis to local management and HQ. You will be also in charge of the communications budget and the recruitment and education of new employees.

We are searching for a candidate with minimum 3 years PR management experience from similar positions and / or within the PR agency segment and fluent English knowledge. The PR Manager has a vast knowledge about the local media landscape, experience of strategic communication and PR, working with media. The ideal candidate has a well established network within main fashion and corporate media in the market.

If this position sounds interesting to you, send us your application via our website.

Egyéb hasonló állások Önnek
Értékesítő

Trenkwalder Kft

A Dinocoop Kft. számára keresünk új munkatársat...
Budapest

Ügyfélszolgálati specialista román-angol nyleven

Multinacionális partnerünk számára keresünk 6 h...
Budapest

Tej árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Tej árufeltöltő Munkavégz...