www.cvonline.hu

PR and Communication Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.26.
Jelentkezési határidő: 2016.01.26.
Hirdetés azonosító: 982716

Pozíció leírása / Job description

For our multinational partner, we are hiring inspired and confident professional in the position of

Feladatok:

- college or university degree in PR or Communication
- at least 5 years’ relevant experience
- outstanding communication skills and knowledge of communication techniques
- strong organization and influencing skills, team-player personality, ability to handle high work load
- high level of software skills (MS Word, Excel, PowerPoint)
- advanced level of German language

Elvárások:

- supporting the development of brands
- setting up communication and PR concepts
- responsible for project organization, planning and execution
- cooperating and keeping contact with media partners

Amit kínálunk:

- Attractive compensation package
- Outstanding professional environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a