www.cvonline.hu

PL/SQL Developer

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.02.25.
Jelentkezési határidő: 2014.03.10.
Hirdetés azonosító: 763407
lejárt

PL/SQL developer position is open at our global leader company who is providing customized, end-to-end gaming solutions to lottery and gaming organizations worldwide. Currently we are looking for new colleague for its Danish project.

The new joiner PL/SQL developer responsibilities going to be the followings: Implementation of new developments and enhancements in an Oracle database environment and Programming of batch programs and / or user interfaces. Furthermore he/she will solve complex technical problems and Design of procedures and data structures.

You are the ideal candidate for this role if you have:

 Graduate of a technical college or university
 Experience in SQL, SQL Plus, PL/SQL, Forms and/or Reports
 Oracle basics: DM, scripting, indexes, etc.
 Solid experience in software engineering
 Strong analytical skills and structured thinking
 Good English skills.

If you are interested in this opportunity just send your English CV via our portal.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...