www.cvonline.hu

PL/SQL Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.25.
Jelentkezési határidő: 2016.09.16.
Hirdetés azonosító: 1047713

Pozíció leírása / Job description

Our client is a global leader in providing customized, end-to-end gaming solutions to lottery and gaming organizations worldwide. We are looking for their growing team PL/SQL developer colleague.

Feladatok:

• Implementation of new developments and enhancements in an Oracle database environment
• Solve complex technical problems
• Design of procedures and data structures
• Programming of batch programs and / or user interfaces

Elvárások:

• Graduate of a technical college or university
• Experienced in SQL, SQL Plus, PL/SQL, Forms and/or Reports
• Oracle basics: DM, scripting, indexes, etc.
• Solid experience in software engineering
• Strong analytical skills and structured thinking
• Good English skills. German is advantage
• Skills in of Java, J2EE, J2SE, XML, Linux are welcome

Amit kínálunk:

• Dedicated team
• Excellent working environment
• Performance-based income
• Fulltime employment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a