www.cvonline.hu

Piaci kockázat kezelési és elemzési szakértő

  • A hirdetés 638 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

munkakör betöltésére

 munkatársat keres

Feladatok:

  • Kockázatkezelési modellek fejlesztése, kockázatkezelési rendszerek üzemeltetése
  • Részvétel a tőkepiaci tevékenység fejlesztésére irányuló banki projektekben, kockázatkezelési rendszerek bevezetésében
  • Kereskedési könyvi piaci kockázati pozíciók mérése és jelentése, kockázatelemzések készítése
  • A leánybankok hasonló tevékenységeinek irányítása, fejlesztése, napi kapcsolattartás a külföldi társterületekkel
  • Treasury termékfejlesztés támogatása a kockázatkezelési szempontok figyelembevételével

Elvárásaink:

  • Felsőfokú gazdasági / pénzügyi iskolai végzettség
  • Pénzügyi szektorban, hitelintézetnél szerzett munkatapasztalat
  • Informatikai tudás és affinitás
  • Szakmai középfokú angol nyelvismeret
  • Magas szintű elemzői és problémamegoldó készség
  • Kommunikációs készség és együttműködési képesség

Előnyt jelent:

  • PRMIA / FRM / CFA vizsga
  • Informatikai szakirányú felsőfokú iskolai végzettség vagy programozói ismeretek (SQL, Visual Basic)
  • A következő informatikai alkalmazások ismerete: Kondor+, MATLAB
  • Reuters és / vagy Bloomberg ismerete
  • Közép-kelet-európai nyelv(ek) ismerete

Jelentkezési határidő: 2015. április 23.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson ide!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő