www.cvonline.hu

PHP/Drupal developer (B62_php)

  • Company_icon RecruIT Kft.
  • Location_icon Pest
  • Mentés
  • Ez az álláshirdetés 3 napon belül lejár

We are looking for an ambitious

PHP/Drupal developer

on behalf of our multinational client, delivering digital creative solutions.

Pozíció azonosító: B62_php
Munkavégzés helye: Budapest - XI. Kerület

Feladatok:

  • Design and develop solutions for CMS applications (using Drupal, Zend2, Slim, etc.) , serving as the liaison in translating functional and system requirements into technical solutions.
  • Design the technical solution using best practices in web development regarding security, maintainability, scalability, and performance.

Elvárások:

  • 2+ years of experience in PHP development.
  • Experience in Front-End skills (HTML, CSS, JavaScript, JQuery, SASS, Responsive).
  • Knowledge of Web services SOAP and RESTful, XML/XSLT, JSON, JavaScript.
  • Experience in version control and continuous integration systems (GIT, buildbot, Bamboo, Atlassian tools).

Helyek Pest
Kategória IT / Informatika > Programozó, Rendszerfejlesztő
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség OKJ képesítés
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol