www.cvonline.hu

PHP Developer/Engineer

  • A hirdetés 500 napja lejárt

On behalf our multinational client we are looking for the right candidate to fulfil the position of:

Job Description

Looking for PHP Web Developers who are passionate about Web Development who are seeking to expand their skill set in developing Web Apps

Responsibilities

  • Design & develop web-based solutions using PHP, Web Services, AJAX, Apache, Tomcat, Java, and other web technologies.
  • Analyze complex business problems and recommend solutions.
  • Understand and communicate technical issues and solutions.
  • Estimate effort (time and duration) of implementation tasks

Requirements

Minimum of 3 years experience as a Software Engineer delivering web-based solutions utilizing the following technologies:

  • PHP
  • Web Technologies (HTML5, JSP, AJAX, Java Script, CSS3)
  • Web Services (RESTful, SOAP)
  • Database (Oracle, MySQL, JDBC, SQL)
  • PHP frameworks: Symfony, Zend, Laravel, Yii

Location: Hungary
If you are interested, please send your CV with the indication of the position to the following e-mail address:E-mail cím megjelenítése
Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.

Helyek Magyarország
Kategória -
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna