www.cvonline.hu

PHP Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.18.
Jelentkezési határidő: 2016.06.29.
Hirdetés azonosító: 1003668

Exciting and innovative start-up company is looking for talented PHP Developers. If you are up for sailing, apply!

Feladatok:

• Database development (MYSQL, Oracle)
• Web Application Development (PHP, AJAX JavaScript, HTML)

Elvárások:

• 4+ years of experience in a Web Development environment
• Ability to program in PHP, SQL, JavaScript
• Extensive experience with Databases (My SQL), Web 2.0 technologies (jQuery, AJAX)
• Experience in Object-Oriented JavaScript (OOJS)
• Extensive understanding of database and web development
• Ability to work in a fast-paced environment with rapidly changing project requirements
• Basic knowledge of code versioning tools, such as Git

Amit kínálunk:

• Young and dynamic team
• Few hierarchial levels, start-up spirit
• Office in central location in Budapest
• Flexibility and opportunity to unleash your creativity

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján