www.cvonline.hu

Pharma Case Evaluator

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.08.01.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for talents for our global multinational partner, who has a leading position in the outsourcing business.

Feladatok:

- Evaluation of cases in accordance with regulatory requirements
- Determination of seriousness, drug product association and global labeling status in order to assign the appropriate case reporting status for global distribution of regulatory case reports
- Execution of a high-quality, accurate and timely case evaluation process within a therapeutic area
- Confirmation of the accuracy of medical coding
- Determination of the completeness of single case reports as to medical content, clarification of inconsistent information
- Participation in the review of Customer reporting compliance

Elvárások:

- Physician masters degree
- Fresh graduates are welcome
- 0 to 2 years in Case evaluation/Pharmacovigilance/Private practise/Government job
- Fluent English knowledge
- Basic IT skills

Amit kínálunk:

- The chance to work in a young, dynamic and rapidly expanding organization
- International, high-tech work environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Gyógyszeripar / Vegyipar
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -