www.cvonline.hu

Personal assistant

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.10.26.
Jelentkezési határidő: 2015.09.05.
Hirdetés azonosító: 967163

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Personal assistant
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Főbb feladatok: Seeking a dynamic Assistant for our Hungarian business. You will be an experienced Personal assistant who will ensure excellent administrative support, enabling the manager to focus on business development and high-level management
issues. You will be an excellent organiser and communicator with a proactive and friendly attitude. You will have the multi-tasking ability and flexibility to work in this ever-changing environment, and will work under pressure to meet tight deadlines.
PAs help managers to make the best use of their time by dealing with secretarial and administrative tasks.
PAs need extensive knowledge of the organisation in which they work. They need to know who key personnel are (both external and internal) and understand the organisation's aims and objectives.

Duties include:
- Organising meetings, preparing minutes, follow up the key decisions
- Time / diary management
- Arranging appointments
- Answering calls and handling queries
- Responding to urgent requests
- Managing budget
- Organising and preparing documents and presentations, preparation of meeting and board papers
- Co-ordinating and booking travel arrangements
- Assisting with organising events
- Translation of documents, interpretation
- Acting as a contact
- Supporting other managers if needed
Munkakör betöltésének feltételei: - College / University degree
- Self-organized, efficient, responsible, self-motivated, flexible
- Highly developed organizational skills
- Knowledge of office works and standards
- Excellent English skills (both written and verbal)
- IT literate (Word, Excel, Power Point)
- Pleasant and self-confident team-player
- Strong communication skills, ready to work in a multinational team
- Loyal, reliable, 100% confidentiality
Szükséges végzettség: Főiskola
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép )
Szerződés típusa: Határozatlan
Előnyt jelent: - Driving licence
- knowledge of other language
- Ability to work with tight deadlines
- Initiative