www.cvonline.hu
Perl Developer
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.08.19.
Jelentkezési határidő: 2014.08.22.
Hirdetés azonosító: 467485
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Our client is one of the world's leading financial institutions. In the Budapest based developer centre we are looking for a

PERL developer to perform the following:

- improve Perl deployment at the firm
- help developers with Perl related problems
- develop Perl modules for internal use
- do root-cause analysis on issues, down to Perl C and XS issues
- help with technical problems with installing modules from CPAN

Követelmények
What is requied?

- Advanced Perl knowledge, XS, Swing, writing Perl modules, C/C++, XML, SCM (Perforce/CVS)
- Strong Unix skills
- Windows developer skill set (nmake/vc)
- Proficiency in English
- Good in communication, dealing with both simple and complex queries, time and project management.

Egyéb hasonló állások Önnek
Fejlesztőmérnök

HSA Kft.

Fejlesztőmérnök Feladatok: Termékfejlesztéssel ...
Eger

Lakatos

HSA Kft.

Lakatos Feladatok: A vállalat gépparkjában kele...
Heves

Termékvizsgáló hegesztési ismeretekkel - Karosszériaüzem

AUDI HUNGARIA Zrt.

Függetlenül attól, hogy karrierútjának melyik á...
Győr