Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Performance Management Specialist

Feladatok:

OTP Bank is looking for an

for its Budapest Headquarters

Key Responsibilities:

  • As valued member of the Cultural Change Program, you will be working within the Performance Management Project stream
  • Your main responsibilities will be benchmarking internal- and external best practices, developing short- and long term Performance Management concepts
  • Work closely with the broader Project team to develop and harmonize Key Performance Indicators (KPIs), strategic goals, performance measurement tools and annual performance evaluation processes
  • Work closely  with the team to implement Success Factors Goal and Performance Management modules
  • Design, develop and execute assigned tasks on time with highest level of detail

Requirements:

  • Handles ambiguity well
  • Positive, proactive can-do attitude
  • Consultant approach to problem solving
  • Ability to positively iterate concepts and contents several times based on continuously building plans
  • Project Management work experience
  • Bachelor’s/Master’s degree in Economics/HR
  • 3-5 years’ HR Generalist and/or Consultancy experience within high paced business environments
  • Proficiency in MS Office applications, especially in Power Point
  • Confident written and verbal communicational skills in English and Hungarian

Advantages:

  • End to end HR generalist experience
  • Consultant background
  • SAP SuccessFactors knowledge

Deadline for application:  22 April 2016.

To apply for the position please click on the Apply button.

Akit keresünk:

Kategória Humán erőforrás, Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Régió Budapest
Pest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő