www.cvonline.hu

Payroll specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2016.08.16.

Pozíció leírása / Job description

Would you like to be part of a young, energetic team at a multinational company? We are looking for you if you have a confident level of Hungarian payroll experience and would like to develop your knowledge in this area.

Feladatok:

- Process monthly payroll, including benefits, leaves, sick leave payment, travel to work cost compensation, overtime and income taxes to all employees, maintain time sheet compliance consistent with corresponding laws
- Process new hires, terminations
- Sick leave days registration and calculation based on Social Security Laws
- Provide employer certifications for our colleagues
- Provide daily support for our colleagues related all types of payroll requests

Elvárások:

- Economist degree or equivalent degree
- Payroll and / or Social Security specific education
- Minimum 2 years payroll related experience
- Solid knowledge of Hungarian payroll systems (preferably Nexon)
- Intermediate English (oral and written)

Amit kínálunk:

- A colorful and dynamic work environment with a great diversity of people, cultures and business areas
- An open culture that improves the quality of life
- Learning and sharing that helps you to progress both professionally and personally

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -