www.cvonline.hu

Payroll Associate with Polish

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.15.
Jelentkezési határidő: 2016.07.13.

Pozíció leírása / Job description

Our client is one of the world’s leading innovators in materials science, with more than 160 years of experience. They are looking for a Polish speaking Payroll Associate in their Budapest-based center.

Feladatok:

The Payroll Associate is responsible for executing day to day payroll data entry and monthly payroll processing in SAP.
- execute day to day payroll data entry into SAP
- process monthly payroll run utilizing SAP
- manage maternity, paternal, sickness leave calculation
- monitor and communicate any legal changes to partners
- keep contact with local HR teams, Time Administrators and IT consultants on a daily basis
- compile weekly, monthly and annual reports

Elvárások:

- fluency in Polish and a good command of English
- Bachelor’s Degree in Finance and/or HR
- previous experience in shared services is an advantage
- MS Excel knowledge
- Analytical skills
- Proactive attitude

Amit kínálunk:

- attractive benefits package
- modern working environment
- central office location
- further career opportunities within the company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -