www.cvonline.hu

Part-time Customer Service Specialist

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2015.11.29.
Jelentkezési határidő: 2015.12.12.
Hirdetés azonosító: 952144
lejárt

A part-time Customer Service Specialist position is open at our multinational client operating a Shared Service Center in Budapest. They are looking for new members to their continuously growing organisation. This is a great opportunity to join a dynamic international team.

The responsibilities of the Customer Service Specialist are the following:
-Providing high quality customer service via phone calls and e-mails
-Providing information about the service of the company
-Giving support to customers in general service related questions
-Solving issues for the customers

Experience in the field of customer service is an advantage, but fresh graduates are also welcome. You are an ideal candidate for this role if you would like to work part time (20 or 30 hours/week) and have fluent English and fluent German/Polish/Czech/French/Dutch/Swedish/Norwegian language skills and a customer oriented and proactive attitude.

If you think that the opportunity is for you, then don’t hesitate to apply for this position via our website.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Ügyfélszolgálati munkatárs

Work Force Kft.

Jól kommunikálsz - akár idegen nyelven is - az ...
Magyarország

Logisztikai asszisztens (4 órás részmunkaidő)

Szeretne egy stabil japán tulajdonban lévő cégn...

IT Tanácsadó