www.cvonline.hu

PARALEGAL (LEGAL ASSISTANT)

  • A hirdetés 638 napja lejárt
One of our prestigious clients is expanding its operation in Hungary - Budapest, therefore looking to recruit a Paralegal (Legal Assistant).

Tasks:

  • Registering and maintaining contracts
  • Summarizing the substantial features of the contracts
  • Follow-up contract modifications
  • Keeping contact with stakeholders
  • Handling external partner contracts
  • Supporting the daily job of the Legal Team

Requirements:

  • 3 years of experience at the legal department of a multinational company
  • Fluency in English
  • Experience in working with high level management
  • High level knowledge of MS Office tools
Helyek Budapest
Pest
Kategória Jog / Jogi tanácsadás
Asszisztencia / Adminisztráció
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...