Pályalétesítményi szakértő II. - hidász szakterületre (Budapest)

  • A hirdetés 1059 napja lejárt

 A MÁV Zrt. Pályavasúti Üzemeltetési Főigazgatóság szervezete munkatársat keres

pozícióba

Főbb feladatok:

  • A híd felügyeleti, hiba- és zavar-elhárítási tevékenységet szabályozza és irányítja.
  • A híd felügyeleti, karbantartási, felújítási és fejlesztési tevékenységet szakmailag szabályozza és a kapcsolódó ellenőrzéseket elvégzi.
  •  A műszaki terveket bírál, véleményez, jóváhagy, jóváhagyásra előterjeszt.
  • A létesítmények állapotát folyamatosan figyelemmel kíséri, fejleszti, hogy a biztonság, a menetrendi stabilitás fenntartható legyen. A kivitelezési munkákat ellenőrzi, a szükséges intézkedéseket megteszi.
  • Pontosan kimunkált és műszakilag megalapozott elemzéseket, javaslatokat készít.
  • Közreműködik meglévő szakmai utasítások módosításában, aktualizálásában, valamint új szakmai utasítások előkészítésében, jóváhagyásában.
  • Pályázati kiírások műszaki tartalmát meghatározza, véleményezi, módosításaira javaslatot tesz.
  • Debrecen régió területi főmérnök feladatainak ellátása és a régió szakmai felügyelete.
  • Szomszédos országok összeköttetését biztosító határhidak nyilvántartását vezeti. Éves időszakos felülvizsgálatok anyagait nyilvántartja.

Követelmények:

  • felsőfokú szakirányú állami iskolai végzettség (építőmérnöki, építészmérnöki, gépészmérnöki, közlekedésmérnöki karok, vasútépítő és fenntartási, hídépítési és fenntartási, mélyépítési szakok)
  • felsőfokú szakirányú vasúti szakvizsga
  • 5-8 év szakmai gyakorlat
  • felhasználó szintű számítógépes alkalmazási ismeretek (MS Word, MS Excel)
  • szakterületre vonatkozó utasítások, szabályok, rendeletek ismerete

Munkavégzés helye: Budapest

Helyek Pest
Budapest
Kategória Mérnök / Műszaki
Építés / Ingatlan
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő