www.cvonline.hu

Operations Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2016.06.18.

Pozíció leírása / Job description

Our client has over 25 years’ experience and a deep knowledge of the Investment Banking and Capital Markets. We are looking for an Operations Analyst for their fast growing team.

Feladatok:

- Providing support and monitoring the systems of the company
- Identify and resolve various data delivery problems
- Escalate or resolve diverse range of application failures and defects
- Take ownership over incidents
- Ensure other teams are informed of incidents in their business lines

Elvárások:

- 1-2 years' experience in the IT field
- Good knowledge of networks, Windows Servers and SQL
- Working knowledge of Microsoft applications
- Fluency in English is a must
- Wide knowledge of technology and system architecture concepts

Amit kínálunk:

- Chance to work in a professional, dynamic and international team
- Opportunity to join a successful and prestigious organization with stable background
- Attractive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -