www.cvonline.hu

OFFICE MANAGER / SCHOOL SECRETARY

  • A hirdetés 560 napja lejárt

Our client is Budapest's leading English language international nursery/kindergarten.

Established in 1999, the kindergarten enjoys a fine reputation in the local and expatriate community for excellence in child care and education.

We are now searching for a full time

OFFICE MANAGER/SCHOOL SECRETARY

Applicants must have:

  • Fluency in both written and verbal English and Hungarian languages
  • Outgoing personality with excellent communication skills, love of young children and a sense of humour!
  • Ability to work independently and (at times) under pressure
  • Advanced computer usage - WORD, EXCEL, INTERNET etc.

What we would greatly value:

  • Chinese or Japanese language fluency a major advantage
  • Internet website design, management and social media marketing a definite advantage

We offer a fun, multicultural working environment for the person seeking a challenging "never a dull moment" position!

Please send your C.V. to the following e-mail address.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Asszisztencia / Adminisztráció
Idegenforgalom / Szálloda / Vendéglátás
Oktatás / Képzés
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...