Office Assistant / Receptionist with fluent English [ST-UREC01]

Régió: Budapest

Focus Consulting Kft.

Hozzáadva: 2016.12.22.
Jelentkezési határidő: 2015.08.12.
Hirdetés azonosító: 937165

Focus consulting

Our client

Our client is a leading multinational company which provides business process outsourcing and technical help desk services to its prestigious clients across Europe.

Tasks

- Welcome visitors and follow the visitor Management Process
- Handle incoming phone inquiries
- Keep track of the post on a daily basis
- Make sure that the general office needs are followed up (stationery needs, printer maintenance etc.)
- Create and update office related spreadsheets (Medical check, Amex cards, Mobile phones, , Language school, , etc.)
- Manage and organize client visits
- Manage business travel
- Handle invoices under close supervision
- Manage facility related issues (maintenance)
- Manage cleaning staff
- Manage on site medical checks
- Handling fire & safety related documents
- Send out internal

Requirements

- Close to native in English
- 1-2 years of experience in a similar position in a multinational environment
- Excellent communication and interpersonal skills
- Innovative attitude
- Flexibility
- Team player attitude

Munkavégzés helye
Budapest
Kategória
Asszisztencia / Adminisztráció
Régió

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...