www.cvonline.hu
NPI tesztmérnök
Trenkwalder Kft
Régió: Vas
Hozzáadva: 2017.08.21.
Jelentkezési határidő: 2016.09.26.
Hirdetés azonosító: 1077860
lejárt

 Nemzetközi háttérrel rendelkező megbízónk részére keresünk munkatársat az alábbi pozícióba:

Feladatok:

  • Test plan design and documentation for NPIs
  • Test script development for specific products
  • Analyses test results and takes necessary improvement
  • Takes part in regular local / regional meetings and cooperates with other sites
  • Actively communicates with Customer and /or iQor technical representatives

Elvárások:

  • Test engineering experience in EMS / AMS areas (3 yrs +)
  • TestStand / LabView experiences (2 yrs+)
  • Project management experience
  • Strong sense of ownership and ability to dive into details if needed
  • Excellent communication skills in English / Hungarian
  • Advanced MS Office knowldege
  • Demonstrated creativity and initiative in improving test systems and effectiveness

Előny:

  • Knowledge of other program languages is a big advantage
  • Experience in development segment
  • Hardware manufacturing and/or repair related skills

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.