www.cvonline.hu

Network Optimisation Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2015.07.08.
Hirdetés azonosító: 893013

Pozíció leírása / Job description

Our prestigious multinational client in the telecommunication sector is looking for an Network Optimisation Manager - Team Lead to their Budapest-based center.

Feladatok:

- Radio caverage optimisation E2E tasks
- Feature introduction, feature development
- Amelioration of the network quality + monitoring
- People management: both technically and operating as a team mentor of 8 telco professional
- Reporting management
- Terminal testing management

Elvárások:

- Preferably a used to be RAN engineer with team lead experience, at least 5 years!
- Wide technical and managerial telco knowledge and attitude to go further for the latest technologies
- Fluent English is a must!

Amit kínálunk:

- Opportunity to join an acknowledged company
- Competitive compensation package
- International and multicultural professional environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a