www.cvonline.hu

Network Engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.07.19.
Jelentkezési határidő: 2015.09.05.
Hirdetés azonosító: 960314

Pozíció leírása / Job description

We are looking for Network Engineers, who are result oriented, flexible, confident, trustful and good team players.

Feladatok:

The individual selected for this position will be responsible for providing technical expertise in:
- designing, configuring and supporting the LAN/WAN, security infrastructures
- presales supporting
- traffic engineering, hardware/software configuration
- lifecycle management
- quality assurance
- disaster recovery
- introduction of new technologies to the production environment

Elvárások:

- Good understanding of networks, troubleshooting, provisioning, network equipments
- Experience with Cisco Switches, Routers, Firewalls
- University/college degree
- Good English (spoken and written)
- Good understading of routing protocols, security and applicatin services
- at least 1-3 year experience

Nice to have:
- Cisco certifications (CCNA, CCNP)
- experience with VOIP / IPT

Amit kínálunk:

- competitive compensation package
- international environment
- opportunity for professional development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a