www.cvonline.hu
.NET Developer
Bluebird International ZRt.
Frissítve : 2015.05.30.
Jelentkezési határidő: 2015.05.26.
Hirdetés azonosító: 896531
lejárt
IT SERVICES FEJLÉC

We are looking for new people to our partner the following position:

Job description

  • Drive and implement product related projects

  • Designing, implementing and delivering product related projects

  • Ensuring a high quality in the delivery and in the efficiency of the implementation

  • Maintain the existing codebase

  • Ensure a clear and open communication between developers and management
  • Requirements

  • Excellent knowledge in JQuery, AJAX, JavaScript,HTML, CSS, and other latest web technologies

  • Expertise in .Net technologies (Especially C#, Asp.Net)

  • Knowledge of databases (SQL Server and Oracle) and writing SQL Queries

  • Fluent English

  • Excellent Debugging & analytical capabilities

  • Ability to understand and resolve complex problems

  • Excellent troubleshooting, problem spotting and fixing capabilities

  • Advantages

  • Knowledge of XML, XSL and XML Schema

  • Experience with .NET distributed technologies like XML Web Services, WCF

  • Kategória
    IT / Informatika
    Régió

    Egyéb hasonló állások Önnek
    Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

    Man at Work Kft.

    Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
    Veszprém, Veszprém

    Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

    AUDI HUNGARIA Zrt.

    A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
    Győr

    Trenkwalder Kft

    .NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...