www.cvonline.hu
.NET developer
Bluebird International ZRt.
Frissítve : 2015.02.27.
Jelentkezési határidő: 2015.03.23.
Hirdetés azonosító: 827120
lejárt
IT SERVICES FEJLÉC

We are looking for new people to our partner the following position:

.NET Developer

Tasks:

  • Drive and implement product related projects
  • Designing, implementing and delivering product related projects
  • Ensuring a high quality in the delivery and in the efficiency of the implementation
  • Maintain the existing codebase
  • Ensure a clear and open communication between developers and management

Requirements:

  • Excellent knowledge in JQuery, AJAX, JavaScript,HTML, CSS, and other latest web technologies
  • Expertise in .Net technologies (Especially C#, Asp.Net)
  • Knowledge of databases (SQL Server and Oracle) and writing SQL Queries.
  • Fluent English
  • Excellent Debugging & analytical capabilities.
  • Ability to understand and resolve complex problems.
  • Excellent troubleshooting, problem spotting and fixing capabilities.

Advantage:

  • Knowledge of XML, XSL and XML Schema
  • Experience with .NET distributed technologies like XML Web Services, WCF

Kategória
IT / Informatika
Régió

Egyéb hasonló állások Önnek
Zöldség árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Zöldség árufeltöltő Munka...
Budapest

Minőség ellenőrzési csoportvezető

Randstad Hungary Kft.

Holland tulajdonú kis munkagépekkel foglalkozó ...

Junior GERMAN Speaking Dispute Management and Collection Specialist

You are a bright talent with excellent communic...