www.cvonline.hu

Műszaki szakértő (IP hálózati rendszermérnök)

  • A hirdetés 867 napja lejárt

A MÁV Zrt. Pályavasúti Üzemeltetési Főigazgatóság Technológiai Központ szervezete

munkatársat keres

pozícióba

Főbb feladatok:

  • A központi üzemeltetésű és a GSM-R rendszer IP hálózatának üzemeltetése, karbantartásának, zavar- és hibaelhárításának irányítása, elvégzése.
  • Szakterületére vonatkozó dokumentációk, mérési jegyzőkönyvek, vizsgálati anyagok, műszaki elemzések, jelentések, javaslatok készítése.
  • Rendszergazdai, rendszeradminisztrációs feladatok elvégzése. Változáskezelési, megelőző karbantartási, tervezett üzemeltetési és fejlesztési tevékenységek műszaki előkészítésének, operatív központi háttértámogatásának megszervezése és elvégzése.
  • Külső rendszertámogatóval együttműködés a távoli és a helyszíni hibaelhárítás érdekében, a szoftver javítások és frissítések installálásának elvégzése a berendezésekben.
  • Új IP hálózati rendszerelemek, megoldások, berendezések, szoftver javítások és frissítések tervezése, előzetes tesztelése, installálása (patch, update, upgrade), üzemeltetésre történő átvétele.

Elvárásaink:

  • felsőfokú műszaki szakirányú állami iskolai végzettség (villamosmérnök, mérnök informatikus, távközlési mérnök)
  • a szakterületre előírt vasúti szakvizsgák (amelynek megszerzéséhez a munkáltató képzést biztosít a munkabér folyósítása mellett)
  • 3 év szakterületen szerzett gyakorlat
  • szakterületre vonatkozó utasítások, szabályok, rendeletek ismerete
  • felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MS Word, MS Excel)
  • orvosi alkalmasság

A munkakör betöltésénél előnyt jelent:

  • Angol műszaki szakmai nyelvismeret
  • B kategóriás járművezetői engedély
  • CCNP (Cisco certified network professional) vagy azzal egyenértékű ismeret
  • Linux/Unix ismeret
  • Hálózatüzemeltetésben, hálózattervezésben szerzett gyakorlat

Munkavégzés helye: Budapest

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését jelentkezését szakmai önéletrajz megküldésével, bérigény és a munkakör pontos megjelölésével az alábbi email-címre várjuk.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Elektronika / Telekommunikáció
IT / Informatika
Mérnök / Műszaki
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő