Műszaki szakértő - biztosítóberendezési szakterületre (Budapest)

  • A hirdetés 1143 napja lejárt

 A Pályavasúti Üzemeltetési Főigazgatóság szervezet munkatársat keres

pozícióba

Főbb feladatok:

  • A biztosítóberendezési biztonságtechnika körébe tartozó feladatok megoldásának felügyelete és belső feladatmegosztás alapján történő végzése.
  • Részt vesz a MÁV Zrt. hálózatát érintő, különféle biztosítóberendezési tenderekhez kapcsolódó tervek, összeállításában és bírálatában. Közreműködik a kapcsolódó szakmai fejlesztési projektekben.
  • A MÁV Zrt-nél alkalmazásra kerülő elektronikus és jelentősebb jelfogófüggéses állomási és vonali biztosító berendezések, valamint ETCS és távvezérlő rendszerek telepítést megelőző biztonságtechnikai funkcionális vizsgálatát szervezi, végzi. Ellátja az ETCS berendezések és rendszerek üzembehelyezést követő biztonságfelügyeletének koordinálását.
  • Hálózati szinten végzi a biztosítóberendezési területen felmerülő biztonságigazolási tevékenységet.
  • A MÁV Zrt. hálózatán üzemelő biztosítóberendezések alapáramköri felügyeletéhez tartozó felülvizsgálati, javaslattételi tevékenységet lát el. Biztosítóberendezési alapáramköri rendszerek komplex menedzselését végzi.
  • Együttműködik a Pályavasúti Területi igazgatósági, Hatósági, Független tanúsítói, Felsőoktatási, Tervezői, Ipari gyártói partnerekkel. A biztosítóberendezési szakterületen jelentkező áramköri biztonságtechnikai problémák okainak felkutatását végzi. Megoldási javaslatok összeállítását, jóváhagyásra előterjesztését szervezi és végzi.
  • Szervezi a tevékenységi területén felmerülő K+F igények feltárását. Koordinálja a bevont alvállalkozók munkáját.
  • Ellátja a működési területéhez tartozó biztonságügyi, biztonságigazolási, alapáramköri dokumentációs és archiválási tevékenység koordinálását.

Követelmények:

  • felsőfokú szakirányú állami iskolai végzettség (villamosmérnöki, közlekedésmérnöki karok, közlekedésautomatikai, hiradástechnikai és műszerautomatikati szakok)
  • felsőfokú vasúti szakképesítés (Biztosítóberendezési mérnök szakvizsga)
  • 3 év szakmai gyakorlat
  • felhasználó szintű számítógépes alkalmazási ismeretek (MS Word, MS Excel)
  • számítógépes hardver és szoftver rendszerek mérnöki szintű ismerete
  • szakterületre vonatkozó utasítások, szabályok, rendeletek ismerete
  • tárgyalási szintű német vagy angol nyelvtudás, a második nyelvtudás előny

Munkavégzés helye:

Jelentkezés módja: szakmai önéletrajzzal és motivációs levéllel a lenti email-címre.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Energetika / Villamosság
Mérnök / Műszaki
Biztonság / Honvédelem / Biztonságtechnika
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő