www.cvonline.hu

Multilingual Procurement Team Leader

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2014.11.28.

Pozíció leírása / Job description

For one of our multinational client we are looking for a passionate leader to its Budapest based office.

Feladatok:

- Lead and manage SSC teams for indirect purchasing operations
- Responsible for improving efficient, best use of indirect purchasing tools by managing and optimizing purchasing activities / P2P processes
- Contribute to Indirect Purchasing organization’s sourcing- and purchasing support by defining, implementing and operating with continuous improvement the SSC processes
- People management responsibility for a team including development, talent management and training

Elvárások:

- College or University Degree
- 2+ year experience working in and/or with Indirect Purchasing
- Fluent in English and one of the following languages: German, French, Italian, Finnish
- Experience in project management
- Strong process improvement skills
- Dynamic personality

Amit kínálunk:

- A unique career opportunity for those who are ready to face new challenges
- Prestigious and successful company
- Nice and professional working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -