www.cvonline.hu

Multilingual Customer Support Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.10.23.

Pozíció leírása / Job description

Are you good at languages? Are you interested in IT? If yes, then YOU are welcome in our young and multinational team to start and build up your career!

Our partner provides a board portfolio of business and technology solutions to help its clients improve their performance.

Feladatok:

- Handle incoming phone calls and E-mails
- Respond to IT related questions
- Accept and start to process, solve or forward SW/HW and telephony problems
- Ensure high level customer satisfaction
- Document all customer related activties

Elvárások:

- Fluency in German/French/Spanish/Portuguese/Dutch and English
- Solid IT skills
- Strong problem solving skills
- Good communication skills and customer focus
FRESH GRADUATES are also welcome!

Amit kínálunk:

- Trainings and opportunities for professional development
- Multinational culture and all the benefits it can offer
- The chance to work in a young, dynamic and rapidly expanding organization

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -