www.cvonline.hu

Monitoring Team Analyst (French)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.12.
Jelentkezési határidő: 2016.06.15.

Pozíció leírása / Job description

Our client who is one of the world’s leading providers of communications solutions and services operating in 170 countries. Its activities include the provision of networked IT services globally.

Feladatok:

- As a member of a team of 12 perform datacentre infrastructure monitoring 7x24x365 according to documented procedures.
-Hold responsibility for performing the documented actions within SLA when events occur on the monitoring tool.
-Provide process improvement input wherever possible

Elvárások:

- Fluency in both written and spoken French and English.
- Excellent communication and customer care
- Confident Windows and MS Office user
- Willingness to handle difficult situations
- Team-player attitude
- Customer-oriented thinking

Amit kínálunk:

- Supportive corporate culture
- Inspiring working teams
- Competitive salary and benefit package (including shift allowance)
- Professional development programs, trainings and educational support

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -