www.cvonline.hu
Hozzáadva: 2017.06.28.
Hirdetés azonosító: 1039066
lejárt
Tech People FEJLÉC

Tech People is a European provider of technical skills permanent recruitment and temporary contracting services for multiple industries. Our client is one of the world'd leading communication companies.
We are now searching for a
MONITORING TEAM ANALYST (AK)

Responsibilities:
  • As a member of a team of 12 perform datacentre infrastructure monitoring 7x24x365 according to documented procedures.
  • Hold responsibility for performing the documented actions within SLA when events occur on the monitoring tool
  • Provide process improvement input wherever possible
Requirements:
  • Fluency in both written and spoken French and English
  • Excellent communication and customer care
  • Confident Windows and MS Office user
  • Willingness to handle difficult situations
  • Team-player attitude
  • Customer-oriented thinking
Desirable skills:
  • Affinity to technology
  • Experience in a customer support role
  • Understanding of datacentre infrastructure (servers, storages) is a plus
  • Enthusiastic and pro-active personality
Start: ASAP
Place of work: Budapest
Please send your CV online in English or contact for details: E-mail cím megjelenítése

Tech People LÁBLÉC

Kategória
Egyéb
Régió
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr