www.cvonline.hu

Modellező szakember

  • Company_icon UniCredit Bank Zrt.
  • Location_icon V. kerület, Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 20 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja.

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a szigorú felügyeleti és az egyre növekvő üzleti igényeket érzékelve kiemelt figyelmet kíván szentelni a kockázati modellek fejlesztésének és validálásának. Ennek érdekében olyan jelentkezőket várunk, akik részesei kívánnak lenni egy növekvő és új utakat kereső csapatnak, szeretnének tapasztalatot szerezni egy nemzetközi bankcsoport modellezési tapasztalatából és annak részesévé is válni, akik így hozzá szeretnének járulni a bank sikeréhez mind a felügyeleti megfelelés legmagasabb szintje, mind az előremutató és kreatív üzleti modellek létrehozása terén. A fentiekből kiindulva új munkatársakat keresünk az alábbi feladatok ellátására:

Főbb feladatok

  • Hitelkockázati modellezés: bázeli hitelkockázati paraméterek (PD, LGD, EAD) fejlesztése, karbantartása, beleértve az ehhez szükséges adatok összegyűjtését, feldolgozását, illetve a paraméterek technikai implementációját is.
  • Az IFRS9 értékvesztéshez kapcsolódó paraméterbecslések, stage allokáció karbantartása, frissítése.
  • A modellekhez kapcsolódó riportok készítése, adatigények kiszolgálása, a paraméterek felhasználóinak szakmai támogatása.
  • Együttműködés az UniCredit csoporttal, a kacsolódó területek szakértőivel és a Felügyelettel.
  • Junior modellező kollégák erős szakmai támogatása.

Követelmények, elvárások

  • Szakirányú végzettség
  • Legalább 1-3 éves hasonló területen szerzett tapasztalat (előny a fenti paraméterek minél szélesebb körű lefedése)
  • Szóban és írásban is erős angol nyelvtudás
  • A SAS (Guide) vagy hasonló programok felhasználói szintű ismerete (SAS előny)
  • Jó kommunikációs készség
  • Erős együttműködési készség
  • Jó koordinációs készség
  • Pontosság
  •  Hatékonyság
  •  Lényeglátás
  •  Strukturáltság

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Pozíció szintje: munkatárs/beosztott/alkalmazott

Foglalkoztatás időtartama: Határozatlan idejű

Munkavégzés helye: Budapest, V kerület

Helyek V. kerület
Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki szakértő, Hitelspecialista, Kockázatkezelő
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Pénzügyi szakember
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség OKJ képesítés
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol