www.cvonline.hu
Minőségügyi mérnök
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.11.12.
Jelentkezési határidő: 2014.11.15.
Hirdetés azonosító: 747246
lejárt

(Fejér)

Pozícióleírás
Külföldi tulajdonú autóipari beszállító partnerünk részére keresünk új munkatársat az alábbi pozícióba:

MINŐSÉGÜGYI MÉRNÖK

Feladatok:

- A felelősségi körébe tartozó gyártósoron/termékcsaládnál felmerülő minőségi problémák kezelése. Vevői, beszállítói és belső reklamációk kezelése, kontakt a belső és külső beszállítók és vevők között.
- Hibaanalízis, problélmamegoldás, javító és megelőző intézkedések bevezetése, és ezek hatásosságának elemzése szisztematikus módszerekkel (pld. Pareto, Ishikawa, 5W+2H, 5Why, FTA, Red Bin Review, 8D, QRQC, A3, etc.))
- Teljesítmény mutatók (KPI) figyelése, adatgyűjtés, analízis, jelentések. Kimutatások készítése statisztikai módszerek alkalmazásával a Quality Menedzserrel egyeztetve.
- Auditokon való aktív részvétel: belső és külső auditok.
- Termék auditok végzése.
- Bármely termék-, folyamat – vagy rendszer nem – megfelelőség esetén vizsgálatot indítani (kezdeményezni), lehetőség és szükség szerint a probléma megoldó módszerek lépéseit követve, valamint aktív részvétel a szükséges akciók bevezetésében.
- A folyamatok / termékek minőségének fejlesztése
- A beszállítók fejlesztése
- Aktív részvétel az APQP folyamatokban.
- Elsőminta jóváhagyásokhoz szükséges dokumentáció elkészítése, PPAP csomag benyújtása
- Termék- és folyamat dokumentáció beszerzése, elkészítése, naprakész frissítése
- A termékmúltra vonatkozó adatok (SPC, 8D, selejt, reklamációk, intézkedések) kezelése
- A szükséges mérő- és vizsgálóberendezések definiálása, megrendelése a mérőlaborral és a folyamatmérnökkel egyeztetve
- Mérőeszköz elemzés (MSA) elvégzése
- SPC nyomonkövetése, a folyamatképesség figyelése, a szükséges intézkedések megtétele
- Termék / folyamatváltozások nyomonkövetése, dokumentálása, a szükséges engedélyek beszerzése
- A dolgozók oktatása minőségbiztosítási alap- és termékspecifikus ismeretekre
- Súlyos probléma esetén (a vevő és/vagy a szervezet érdekei jelentős mértékben sérülnek, illetve ennek nagy a valószínűsége) saját döntése alapján a termelést megállíthatja. Erről a lehető legrövidebb időn belül értesítenie kell a minőségbiztosítási igazgatót és a gyárigazgatót
- Késztermék vagy alapanyag adott tételét visszautasíthatja, ha abban nem megfelelő darabot talál. Felelős, hogy a vevői igénynek megfelelő minőségű termék készüljön
- Aktívan részt vesz a hozzá tartozó termelési terület meetingjein
- Aktívan részt vesz a hozzá tartozó terület minőségbiztosítási céljainak elérésében
- Aktívan részt vesz a folyamatos fejlesztések , jobbító javaslatok megvalósításában

Követelmények
- műszaki területen szerzett főiskolai vagy egyetemi mérnöki diploma
- minimum 1 éves minőségügyi területen szerzett szakmai tapasztalat
- kommunikációs szintű angol nyelvtudás