www.cvonline.hu

Minőségügyi mérnök (M02mm)

  • A hirdetés 500 napja lejárt

Minőségügyi mérnök

M02mm

Fejér megyei multinacionális autóipari gyártócég megbízásából keresünk Minőségügyi mérnök munkatársat.

Feladatok:

  • A felelősségi körébe tartozó gyártósoron/termékcsaládnál felmerülő minőségi problémák kezelése;
  • Vevői, beszállítói és belső reklamációk kezelése; kontakt a belső és külső beszállítók és  vevők között;
  • Hibaanalízis, probléma megoldás, javító és megelőző intézkedések bevezetése, és ezek hatásosságának elemzése szisztematikus módszerekkel (pld. Pareto, Ishikawa,5Why);
  • Teljesítmény mutatók (KPI)  figyelése, adatgyűjtés, analízis, jelentések;
  • Kimutatások készítése statisztikai módszerek alkalmazásával a Quality Menedzserrel egyeztetve;
  • Auditokon való aktív részvétel: belső és külső auditok;
  • Bármely termék-,  folyamat – vagy rendszer nem – megfelelőség esetén vizsgálatot indítani, lehetőség és szükség szerint a probléma megoldó módszerek  lépéseit követve, valamint aktív részvétel a szükséges akciók bevezetésében;
  • Folyamatok/termékek/ minőségének fejlesztése;
  • Beszállítók fejlesztése;
  • Aktív részvétel az APQP folyamatokban;
  • Első minta jóváhagyásokhoz szükséges dokumentáció elkészítése, PPAP csomag benyújtása;
  • Termék- és folyamat dokumentáció beszerzése,  elkészítése, naprakész  frissítése;
  • A termékmúltra vonatkozó adatok (SPC, 8D, selejt, reklamációk, intézkedések) kezelése;
  • A szükséges mérő- és vizsgálóberendezések definiálása, megrendelése a mérőlaborral  és a folyamatmérnökkel egyeztetve;
  • Mérőeszköz elemzés (MSA) elvégzése;
  • SPC nyomon követése, a folyamatképesség figyelése, a szükséges intézkedések  megtétele;
  • Termék/folyamatváltozások nyomon követése, dokumentálása, a szükséges engedélyek beszerzése;
  • A dolgozók oktatása minőségbiztosítási alap- és termékspecifikus ismeretekre.

Elvárások:

  • Felsőfokú műszaki végzettség;
  • Erős középfokú angol, német nyelvtudás;
  • Jó kommunikációs/tárgyalási és problémamegoldó készség;
  • MS Office programok magas szintű ismerete;
  • Elengedhetetlen minőségi audit tapasztalat;
  • Belső minőségbiztosítási rendszerek ismerete;
  • Autóipari minőségirányítási rendszerek ismerete (TS16949, VDA, FIEV stb);
  • ISO14001 és OHSAS 18001 szakmai szintű ismerete;
  • ISO26262 szabvány ismerete.

Önéletrajzát az alábbi e-mail címre várjuk.

Helyek Fejér
Kategória Mérnök / Műszaki
Gyártás / Termelés
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Német, Angol