www.cvonline.hu

MInőségbiztosítási vezető/ QA Leader

Hozzáadva: 2017.06.22.
Hirdetés azonosító: 1042440

Nemzetközi háttérrel rendelkező autóipari beszállító partnercégünk számára keresünk tapasztalt, szakmailag elhivatott kollégát pozícióba
Feladatok:

  • managing the daily work of Quality department, professional supervision of the QA process
  • representation in the audits: company's suppliers and customers
  • remeasurement commitment to the management and co-classes (daily, weekly and ad hoc)
  • the quality indicators and KPI's compliance
  • participate in the development of the company's quality policy (product, process, human resources)

Elvárások:
  • degree: engineer with quality assurance or relevant experience
  • fluent and confident english (min. B2) written and spoken
  • min. advanced skill in (for example): FMEA, PPAP/APQP, 8D, 5D, 3D
  • min. user skill in: SPC, 5why, ISHIKAWA
  • automotive experience (VDA)
  • driving licence B
  • professional and assertive personality and communication
  • strong Knowledge of the ISO TS 16949 standards

Juttatások:
  • 15-20% of worktime abroad
  • competitive salary and benefit package

Előnyök:
  • german language knowledge
  • GD&T System knowledge
  • advanced using: office software package (for example: presentation, xls and database creating and managing, riporting, etc.)

Nyelv:
  • Angol
  • Angol
  • Angol
  • Angol
  • Angol

  • Amennyiben a pozíció felkeltette érdeklődését, angol és magyar nyelvű szakmai önéletrajzát a E-mail cím megjelenítése email címre várjuk.

Munkavégzés helye:
  • Nagykanizsa

Kategória
Gyártás / Termelés
Régió
Zala