MiFID 2 szakértő és termékfejlesztési szakember - lakossági értékpapírok

  • Company_icon UniCredit Bank Zrt.
  • Location_icon Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 16 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja.

MiFID 2 szakértő és termékfejlesztési szakember

Lakossági értékpapírok terület.

Főbb feladatok

  • A Bank külső befektetési partnereivel való együttműködés a MiFID 2 keretében jelentkező új feladatok kapcsán (kiemelten: termék irányítás, célpiac, költség kalkulációk)
  • A Bank stratégiai irányainak megfelelően a külső befektetési partnerekkel való együttműködés új termékötletek kidolgozására, a banki döntéshozatal előkészítése
  • A Bank befektetési szolgáltatás tevékenységének javítását szolgáló aktivitások kezdeményezése, a szükséges rendszer és folyamati specifikációk kialakítása, fejlesztésekben részvétel
  • Termék életciklus menedzsment (piac elemzés, versenytárs elemzés, jövedelmezőségi vizsgálatok készítése)
  • Szakmai részvétel a termékértékesítés támogatásában, a marketing kommunikáció kialakításában, illetve a kapcsolódó kampányok menedzselésében

Követelmények, elvárások

  • Tőkepiaci és MiFID 2 szabályozás ismerete
  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Legalább 3 éves befektetési területen, értékpapírokhoz kapcsolódó termékfejlesztésben és menedzselésben szerzett tapasztalat
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás (írásban és szóban egyaránt)
  • Kiváló kommunikációs készség, határozottság
  • Átfogó gondolkodásmód, folyamat/rendszer szemlélet
  • Értékesítés-orientált, innovatív, megoldáskereső szemlélet
  • Jó problémamegoldó készség, proaktivitás
  • Önálló munkavégzés

Előnyt jelent

  • Befektetési alapkezelőnél termékfejlesztésben szerzett tapasztalat
  • VAP, EFFAS, CFA ill. Tőzsdei szakvizsga megléte
  • Six Sigma/Lean/Agile folyamatfejlesztésben és projektmunkában szerzett tapasztalat
Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet > Banki elemző, Banki értékesítő, Banki szakértő
Marketing / Reklám / Média / PR > Termékfejlesztési szakértő, Termékmenedzser
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Pénzügyi elemző, Pénzügyi szakember
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol