www.cvonline.hu

Microsoft Messaging/Exchange Support Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.02.27.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client, a prestigious telecommunication company with worldwide presence, is looking for a
Technical Support Analyst
to join their Budapest-based business service center team.

Feladatok:

- Managing IT infrastructure, systems, application software and security on a daily basis
- Incident resolution, trouble shooting, problemroot cause analysis
- Managing escelated issues
- Pro-active system monitoring
- Providing system statistics
- Raise and implement changes

Elvárások:

- At least 2 years' experience in MySQL
- Microsoft Messaging/Exchange experience
- ITIL V3
- At least 2 years' experience in datacenter and/or desktop environments ( Windows platform )
- Fluent English is a must - Dutch is a big plus

Amit kínálunk:

This job offers you:
- Outstanding opportunity to grow in your career
- Good Salary and Benefits package
- Daily use of foreign-languages in the job
- Dynamic teamwork in multinational environment
- Open and youthful atmosphere
- Continuous learning and development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Elektronika / Telekommunikáció, IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő