www.cvonline.hu

Mérlegelemzési munkatárs

  • A hirdetés 572 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

 mérlegelemzési munkatárs

 munkakör betöltésére munkatársat keres.

Feladatok:

  • Likviditás-előrejelzés: az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése;
  • Részvétel az OTP Bank forint- és deviza likvid eszköz portfóliójának hatékony kezelésében:
    • pénz és tőkepiaci elemzések készítése,
    • befektetési stratégia kialakítása,
    • végrehajtás koordinálása (közvetlen megbízások adása a Treasury felé);
  • Külföldi leánybankok likviditási helyzetének és üzleti tevékenységének folyamatos elemzése:Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.
    • leánybanki likvid eszköz portfólió menedzsment támogatása a Csoportszintű ALM stratégiával összhangban,
    • leánybanki betétárazási, befektetési javaslatok készítése a csoportszintű Eszköz-Forrás Bizottság felé;
  • Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.

Elvárások:

  • Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség (Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny);
  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek;
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával;
  • Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás;
  • Angol nyelv ismerete;
  • Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk.

Előnyt jelent:

  • Hasonló területen (ALM, Treasury, Piaci kockázatkezelés, Controlling, Számvitel) szerzett 1-5 év tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként,
  • Hosszú távú, stabil munkahely,
  • Versenyképes jövedelem
  • Hazai Bankszektorban egyedülálló tapasztalatszerzési lehetőség

Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 1.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentkezés" gombra!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő