www.cvonline.hu

Master Data Administrator

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2016.07.14.
Jelentkezési határidő: 2016.07.25.
Hirdetés azonosító: 1026352
lejárt

A Master data administrator position is open at one of our prestigious multinational partner in Budapest.

As a Master data administrator the main responsibilities including:
  • Administer and maintain accurate product, customer and vendor master data within a variety of back office systems
  • Creating report from the ERP system
  • Assuring that accuracy and integrity of data is maintained in a timely manner

The ideal candidate speaks English fluently and has experience in the use of Excel especially with Pivot table and V-look up. Administration background and knowledge of ERP system is an advantage but fresh graduates are also welcome.

For their new colleagues the company offers a competitive compensation package and chance to work in a multinational environment in a youthful and energetic team.
Munkavégzés helye: Budapest

Egyéb hasonló állások Önnek
Ügyfélszolgálati munkatárs

Work Force Kft.

Jól kommunikálsz - akár idegen nyelven is - az ...
Magyarország

IT Tanácsadó

IT tanácsadó Feladatok:Partnerünk Tax Service L...

Raktáros Budapest

Szeretne egy biztos helyen, hosszú távon dolgoz...