www.cvonline.hu

Marketing vezető

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.21.
Jelentkezési határidő: 2016.07.12.
Hirdetés azonosító: 1039041

Pozíció leírása / Job description

Our partner who is specialised in financial solutions is looking for a Marketing Manager (online focus) with the following tasks and requirements.

Feladatok:

-Being responsible for the marketing strategy of the company
-Designing, building and maintaining the online presence from the side of the marketing
-Utilizing strong analytical ability to evaluate end-to-end customer experience across multiple channels and customer touch points
-Developing and integrating content marketing strategies
-Collaborating with agencies and other vendor partners
-Coordinating the marketing team

Elvárások:

-University/college degree
-5-7 years proven track record in online marketing
-Excellent communication skills both in English and in Hungarian
-Innovative and digital mindset
-Excellent problem.solving skills

Amit kínálunk:

-Multinational environment
-Competitive compensation package
-Friendly atmosphere

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a