www.cvonline.hu

Manager On Duty

  • A hirdetés 1249 napja lejárt

Vacancy: Manager On Duty

This stylish luxury hotel, Corinthia Hotel Budapest is seeking to recruit an ambitious, determined and highly motivated individual who is seeking to embark on a career in hospitality.

Main duties:

  • As part of the Management Team oversees all operation issues in the Hotel
  • Checks all physical states within the Hotel public areas
  • Checks all staff in place and well-groomed in all operational areas
  • Motivates and maintains good staff relations
  • Represents the company and the Hotel standards through guests communication and public relations
  • Cooperates with Security and Maintenance Manager to ensure the safety of our guests and staff as well
  • Greets the VIP guests of the hotel on a daily basis
  • Answers guests inquires, handles complaints and attend to the needs of the guests
  • Responsible for compensating and adjusting charges if necessary
  • Reports directly to the Hotel Manager and administrates the daily reports

The ideal candidate has:

  • Good communication and problem solving skills
  • Strong-minded person
  • Experience and professional in Front Office and Food & Beverage operations

Minimum expectations:

  • College or higher degree;
  • 10 years relevant experience gained in a Hotel environment;
  • Fluent English and preferably other languages
  • Opera system knowledge
  • Computer knowledge (World, Excel)

Candidates are requested to submit their CV via email on the link below by 25th July 2014.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Idegenforgalom / Szálloda / Vendéglátás
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna