www.cvonline.hu

Mac OS X/iOS Developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.20.
Jelentkezési határidő: 2017.03.15.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a successful web-based startup company with offices in San Francisco (US) and Budapest (Hungary). On behalf of them we are looking for an experienced professional to be the Mac OS X/iOS Developer, located in the Budapest office.

Feladatok:

- Developing the Mac OS X desktop application of our client
- Shaping the application together with the product team
- Writing well-tested, maintainable code
- Taking responsibility for the entire application lifecycle
- Working in an agile development environment, regularly shipping and iterating on results

Elvárások:

- 2-3 years of experience in app development in Objective-C
- Strong OOP background
- Willingness to work closely with designers
- Passion for beautiful and user-centric interfaces
- Great communication skills (in English) are essential

Amit kínálunk:

- Truly international, fast-paced and highly creative environment
- Being the part of a great success story
- Environment of healthy discussions, where everyone can ask questions and provide creative solutions
- Downtown office that combines fun and professional work attitude

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -