www.cvonline.hu

Logistics planner

  • A hirdetés 754 napja lejárt

Logistics planner #203
Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.

Feladatok:

  • Order management, handling Customer demand changes, commit to Customer
  • Long/medium/short term production planning
  • Stock management of raw materials and finished goods
  • Scheduling raw material supplies, contact to suppliers
  • Optimize logistics costs

Elvárások:

  • BSc. or MSc. degree in Technical/Engineering/Economics field (Logistics specialisation is preferred)
  • Advanced English
  • Advanced Computer skills (Word, Excel, Acces, Outlook)
  • Strong assertiveness
  • Good communication skills and ability to work in teams
  • Good analytical skills

Előny:

  • SAP experience

Helyek Borsod-Abaúj-Zemplén
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Minimális tapasztalat Tapasztalat nem szükséges
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol