www.cvonline.hu

Logistics Officer (JGM-OL)

  • A hirdetés 230 napja lejárt

What you can expect

  • Logistics officer is responsible for Supply Chain and Logistics related tasks based on service offering of the organization.

Key service areas: Customer Order Management, Transportation services, Warehousing services.

  • Customer Order Entry & Management, order fulfillment and product allocation
  • Planning, creating, optimizing and organizing shipments, manage transport exceptions
  • Stock management, cost optimization and management reporting

What we expect

  • College or University degree, preferable Customer Service or Supply Chain background,
  • Work experience: Minimum 3 years
  • Specialized knowledge: SAP sales and Supply Chain processes, Communication skills, Analytical thinking, Computer/Excel skills
  • Language skills: Local language-fluent, English-advanced
  • Ideal candidate: Experience and high level of knowledge in customer order, transport and warehouse management, experience in cooperation with multiple business areas

We offer

  • Responsibility from day one in a challenging work environment and "on-the-job"
    training as part of a committed team.
  • Work in a young dynamic team in a world leading chemical company.
Helyek Budapest
Pest
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Védelmi ellenőr (Szállás támogatással)

Randstad Hungary Kft.

Feladatok: • a reptér területére belépő személy...
Budapest

2nd Line Cisco Network Engineer

Our multinational client is a prestigious telec...
Budapest

Gépkezelő

Partnercégünk a műszén, grafit és ezekhez kapcs...